שיחת הטלפון הראשונה – מה לומר ?

מתחילים לגשש – לשיחת הטלפון הראשונה באתר הורות משותפת…

לשיחות הטלפון הראשונות יש השלכה חשובה על התקדמות תהליך ההכרות בין פרטנרים פוטנציאליים באתר הורות משותפת.
בניגוד להכרות רומנטית, לחפצים בהורות משותפת אין את כל הזמן שבעולם להמתין ולבחון התפתחות של התאמה אפשרית בהמשך. הנושאים שעל הפרק צריכים להיות ברורים וממוקדים כבר בראשית הדרך – אחרי הכל, אנחנו צריכים לחלוק הורות וחברות בלי ציפייה לניצוצות ולריגושים שמביא עימו קשר רומנטי…

נכנסתם לאתר הכרויות להורות משותפת לחפש פרנטר/ית להגשמת חלום ההורות, בדקתם פרופילים אישיים, שלחתם מספר הודעות לכאלה שנראו לכם מתאימים, אולי קיבלתם גם כמה פניות מסקרנות וכעת ממשיך התהליך לקראת השלב הבא המתבקש – שיחת טלפון.

אז, איך נערכים לשיחה כזו, על מה מדברים, מה שואלים, מה משדרים ומהם הסימנים שניתן לקבוע על פיהם כי אפשר לקבוע פגישה או שמא כדאי להפסיק את הקשר כבר עכשיו, מחמת חוסר התאמה וכדי למנוע בזבוז זמן מיותר?

ראשית, עליכם לוודא שהסיבה שאתם נמצאים באתר הכרויות של הורות משותפת, היא כי הורות זו המטרה הראשית שלכם ולא זוגיות.
אתרים למציאת בן/ת זוג פוטנציאליים לא חסרים והחיפוש אחר אלמנטים של התאהבות שונה בהחלט מחיפוש אלמנטים של התאמה הורית.

לפני שנציע מספר טיפים שעשויים לסייע לכם בניהול שיחת טלפון טובה, יעילה וממוקדת, חשוב לציין שכמו בכל יצירת קשר אנושי, תחושות הבטן הן מרכיב משמעותי בתהליך. כדאי בכל נקודת זמן, לבדוק מה האינטואיציה שלכם אומרת, עד כמה אתם מרגישים בטוחים ונינוחים עם החלטתכם ואם יש את הספק הקטן ביותר – מומלץ לבדוק אותו לעומק ולא להסתירו. אחרי הכל, מדובר בהחלטה החשובה ביותר בחייכם.

הרעיון המרכזי: כדי לגדל ילד ביחד צריך כימיה, קשר חברי טוב עם תפיסת עולם דומה אבל ללא חיבור רגשי עמוק. אנחנו צריכים כמובן לחבב ולכבד את הפרטנר שלנו להורות, אבל הנושאים אותם נחלוק הינם מאוד מוגדרים וממוקדים בילד המשותף. רומנטיקה היא מחוץ לעניין.

אסימונים לטלפון ציבורי

אז, איך נערכים לשיחת טלפון מוצלחת?

טיפ ראשון – הכנה פנימית – חשוב לוודא עם עצמכם שאכן אתם דבקים במודל הורות משותפת. שקראתם מספיק, התייעצתם, בדקתם והבנתם שזה המודל המתאים לכם, זה הזמן הנכון מבחינתכם להתחיל ליישם אותו ושיש נושאים מוגדרים עליהם לא תתפשרו. ברגע שאתם יודעים בדיוק מה המטרה הראשית שלכם, אתם תדעו לברר ולזהות את אותה מטרה גם בצד השני, מעבר לקו.

טיפ שני – להתחיל בטוב. איך פותחים את שיחת הטלפון? ובכן, כדאי לתת לשיחה לזרום באופן טבעי, לא "להפציץ" בשאלות, לא לרוץ ישר לעיקר. תספרו ותשאלו על העבודה, כמה זמן נמצאים באתר, כמה זמן מחפשים פרטנר להורות, על המשפחה ודעתה בנושא. תנסו לראות אם יש לכם תחביבים משותפים, אם אתם משדרים על אותו 'גל' ואם יש פוטנציאל לחברות.

טיפ שלישי – לשים לב לרגשות המתעוררים –

א.      איך אתם מרגישים את הצד השני בשיחה? מרגישים שהוא סגור, לא משתף יותר מידי, מהוסס, אינו החלטי לגבי תפיסת ההורות שלו, אינו מרוכז, אינו מתעניין או אולי יותר מידי מתעניין, לא ממוקד בהורות ושואל שאלות שקשורות לזוגיות.
אם אכן כך, כנראה שהוא עדיין לא בשל כמוכם ואין טעם להמשיך. רצוי לסיים את השיחה בצורה מכובדת, להסביר שזה לא מה שאתם מחפשים ולהמשיך הלאה.

ב.      איך אתם מרגישים את עצמכם בשיחה? האם אתם נינוחים, קשובים או לחוצים? האם השיחה עוברת בנעימים, בצחוק, בחיוך? האם קיבלתם תשובות לשאלות שלכם? האם הצד השני התעניין, שאל, דיבר מהלב והראה רצינות? אם כן, אז תקבעו פגישה – לא מומלץ להאריך בשיחה טלפונית ראשונה ואין טעם לדבר על הכל עכשיו. ברגע שנראה סיכוי טוב להתאמה, מומלץ לחתור לפגישה כי שיחה פנים מול פנים תבהיר את התחושות והרשמים בצורה חדה יותר.
אם אתם לחוצים, תרפו. הלחץ גורם לכם לפספס את הצד השני ומשדר חשש שימנע ממנו להיפתח. תדברו בנעימים, באופן טבעי, תסבירו את ההשקפה שלכם, מדוע בחרתם במודל משפחתי של הורות משותפת, אבל אין טעם להרחיב על כל הציפיות בשלב זה. הרעיון הוא להרגיש אם יש מכנה משותף עם הצד השני, אם אתם חושבים באופן דומה על הורות בכלל והורות משותפת בפרט.

טיפ רביעי – אין מקום לחוקים, יש רק את החוקים שלכם – החיים מוכיחים כי מערכות יחסים מכל סוג שהוא אינן כפופות לחוקים. יש אולי מכנה משותף לרובן, אך בסופו של דבר, משהו שיכול לעבוד לשני אנשים מסוימים, אינו בהכרח עובד לשניים אחרים. למה? כי מערכות יחסים אנושיות הן קודם לכל, תוצאה של כימיה.
בעוד בתהליך של התאהבות רומנטית, פרמטרים של התאמה מתפרסים על פני תחומים רבים, על זמן בלתי מוגבל שעשוי לשנות דעות ועל קשת רחבה של רגשות – בחיפוש אחר פרטנר להורות, אנחנו מתמקדים בהתאמה על רקע סוגיות מאוד ספציפיות ולכן חשוב לצאת לתהליך מגובשים עם עצמנו, כדי למצוא את אותה השלמה בצד השני. מאחר ותהליך של הורות משותפת מוגבל בזמן, המיקוד חייב להיעשות כבר בשיחת הטלפון הראשונה. אין מקום למשחקים, אין טעם להרבה שיחות טלפון ולפגישות מיותרות. אם אין לנו אותה תוכנית לתקופה הקרובה, אז זהו סימן שדרכינו צריכות להיפרד.
ואם כן, כדאי לקבוע בהקדם לקפה.

שיהיה בהצלחה!

loader
חץ למעלה
סגירה
סגירה
אחזור סיסמה
שגיאה: שדה חובה!
הקישור נשלח בהצלחה!