הפסיכולוגית זיוית אברמסון-חוות דעת

הפסיכולוגית זיוית אברמסון מחווה דעתה בפני שירלי גולן על הורות משותפת כאלטרנטיבה ממשית להורות בתקופה זו –

"אין לי ספק שהורות משותפת היא אלטרנטיבה העדיפה בהרבה על מודל של משפחות חד- הוריות, או על הולדת ילד על ידי בני זוג מאותו מין שלא רוצים אדם שלישי בחייהם ועושים זאת באמצעות פונדקאות או תרומת זרע. אין תחליף ליחסים של הורים ביולוגיים לילדיהם ולנוכחות ממשית של אב ואם בחייהם.

כשבני זוג מאותו מין מגדלים יחד ילד שביולוגית הוא רק של אחד מהם, זה יכול להתנהל טוב, אבל לא אם בני הזוג נפרדים. האדם שאינו הורה ביולוגי יתקשה לא פעם לעמוד בהתחייבויות של הורה – אם במובן של ביקורים ושהות עם הילד ואם במובן כספי.

הטבע סידר שתי עיניים שתי רגליים שתי אזניים ושני הורים. כנראה חשבו שכדאי שיהיו שניים. אחד ספייר. ראיתי מקרים בהם הורה יחיד נפטר וילד נשאר לגמרי לבד בעולם.

הורות משותפת צריך לתכנן ולבנות באותו אופן בו מתארגנים הורים שמתגרשים, אבל מצליחים לשמור על יחסים טובים של כבוד הדדי והתחשבות".

זיוית אברמסון היא פסיכולוגית, מטפלת משפחתית, זוגית ומינית מוסמכת. הנחתה וייעצה במשך שנים ארוכות בתוכנית הטלוויזיה "קשר משפחתי" וכתבה מדורי ייעוץ בנושאי הורות, זוגיות ומיניות. ניהלה במשך שנים רבות את בית ספר להורים של מכון אדלר ואת תחנת הטיפול במשפחה ובילד במכון.

loader
חץ למעלה
סגירה
סגירה
אחזור סיסמה
שגיאה: שדה חובה!
הקישור נשלח בהצלחה!