אודות בייבי לי – האתר להורות משותפת

למה הוקם אתר בייבי לי?

בייבי לי הוקם בשנת 2010 מתוך אידיאולוגיה, תפיסת עולם המציעה אופן אחר של הורות. הדרך הרגילה, הקונבנציונלית, המוכרת, היא גבר ואשה מתחתנים ואז.. באים הילדים.
האם לכולם זה מתאים? האם ניתן "לדלג" על השלב הזה וליצור זוגיות לאחר בוא הילדים?
ל"זמן הביאולוגי" יש משקל בהחלטה הזו?
רבים בעולם מבקשים תשובות כנות וישירות לשאלות אילה, וזקוקים לאפשרויות נוספות להבאת ילדים חוץ מחופה וקידושין שלעיתים מסתיימת בגירושין או גרוע מכך משפחה המתפקדת באופן רע. בנק הזרע הוא אפשרות כזו עבור נשים החפצות בהורות יחידנית, ללא מעורבות אב פעיל. האם אפשרות זו מתאימה לכולן? כנראה שלא. נטולת פגמים? ודאי שלא.
הורות משותפת ללא זוגיות, בניגוד לנישואין ולהורות יחידנית, היא בסיס האתר, זכות קיומו, נשמת אפו, והדרך שלשמה מתקיימת הכרות בין חברי האתר,
ובמילים פשוטות: "לעשות ילד ביחד".
היש מעשה חשוב מכך בחיי בני האדם?

מהן האפשרויות של גברים ונשים לעשות ילד ללא בייבי לי?

תשובה מובנת מאילה, נישואין. זוגיות המובילה לנישואין ואז לילדים נחשבת ל"דרך המלך", חלום סינדרלה והרומן הרומנטי מכוונים לשם, הדרך לחתונה עוברת דרך אהבה, החברה מסמנת את הנשואים כ"מאושרים", כממלאים את תפקידם בסדר החברתי, ונוהגת לכנות בשמות רווקות מאוחרת.
רווקה ורווק אשר מגיעים לגיל מסוים מקבלים "ברכות" כמו "בקרוב אצלך" ומתכווצים.
החברה קובעת ללא היסוס: נישואין זו חובה.
ומנישואין ועד להולדת ילדים המרחק קצר, זוג ללא ילדים במדינה שמרנית כישראל ישאל שאלות על "ההתעכבות", לחץ רב יופעל לעשות את המעשה הנכון, להביא ילד לעולם.

מהי האפשרות השמורה לנשים לעשות ילד לבדן?

בנק הזרע.
נשים רבות אשר מגיעות לגיל מסוים מעדיפות הורות יחידנית ופונות לתרומת זרע מבנק הזרע.
עבורן האפשרות הנגישה הזו היא דרך נכונה להרות ולהביא ילד ללא צורך בדין וחשבון לאיש. ההשלכות ברורות להן: קשה יותר לבד, רגשית, כלכלית, ובכל היבט מעשי של חיי היום יום היות לבד קשה מאוד, ולילד לא יהיה דמות אב נוכחת, אוהבת ופעילה בחינוכו וגידולו.

אם אנשים מכירים באתר בייבי לי וחשים התאמה, למה שלא יתחתנו כבר?

זו אפשרות. ומנגד, הגברים והנשים שבחרו בהורות משותפת ללא זוגיות עשו זאת תוך מחשבה, בחירה, והבנה עמוקה את היתרונות והחסרונות בכל דרך.
זה לא מקרי שהם כאן, אין זה סתמי, אם היו רוצים לבחור להינשא ודאי היו פונים לאתר אחר, המכוון לשם, ומתמודדים לאחר מכן עם סוג קשר אחר.

מהו החזון ומהי השליחות של אתר בייבי לי?

בראש ובראשונה לאפשר מרחב בטוח, עשיר באפשרויות, להכרות לטובת הורות משותפת אחראית ומסורה. להיות לעזר עבור חברי האתר הבאים למשימת חייהם, לא פחות.
להעניק לחברים ידע מועיל אשר ישמש אותם באתר עצמו ומחוצה לו, בכל שלבי ההכרות, החל מהסינון באתר, עובר דרך שיחת הטלפון, הפגישה, ועד הצורך בהבנות בנוגע לנושאים השונים העומדים בלב השיח החותר להסכמות.

האם ישנם סיפורי הצלחה?

חלק מהאנשים אשר הכירו באתר, כתבו לנו:

“בשעה טובה נולדה לי בת עם בחור שהכרתי באתר, תודה”

ועוד אחת…

“לפני שנתיים הכרנו באתר והיום אנו עם שני ילדים, בן ובת, תודה לכם..”

ועוד שתיים:

“תודה רבה לאתר בייבי לי שבזכותכם הכרתי את האבא של הילד המדהים שחגגנו לו שנה מדהים כל התהליך הזה”

“תודה רבה!! 🙂 בזכותכם מצאתי את המתנה של חיי.. בבקשה למחוק את הכרטיס שלי, זה לא רלוונטי יותר, תודה.”

ונשמח כי תקראו עוד כמה מכתבים בלינק הבא:

נשלח לבייבי לי

loader
חץ למעלה
סגירה
סגירה
אחזור סיסמה
שגיאה: שדה חובה!
הקישור נשלח בהצלחה!