על נישואין מול הורות משותפת

מהו הסיפור של הורות משותפת?

הערות, הארות, הרהורים ומעט ערעורים על נישואין מול הורות משותפת והורות אחרת
50000 זוגות מתחתנים השנה ו25000 זוגות יתגרשו במהלך השבע השנים הבאות, מה הנתון הזה אומר?
נעזוב את זה כרגע ונעבור לחמישים האחוזים שלא יתגרשו בשבע השנים הבאות, האם האם חיים נפלא? האם ילדיהם מרגישים שאבא אוהב את אמא, ולהפך.
כן, הפרוש המעשי של הנתונים הללו הם שאין חגיגות במערכות היחסים של האלף השלישי בעולם המערבי .
עם זאת כל זב חוטם מאמין שאהבה היא תנאי הכרחי לנישואים מאושרים, מה שיכול להיות נכון מאוד אלמלא לפני 200 שנה לא הייתה האהבה נחשבת כנתון הכרחי בכל הקשור לבניית בית והעמדת צאצאים, לא, הם לא היו פסיכים לגמרי אז הם רק האמינו בעוצמת התאום הסוציואוקונומי בין הזוגות, האמונה שיחקה תפקיד ראשי והשידוכים חגגו.
במציאות הזו נישואין בישראל של שנת 2022 היא רולטה רוסית בכל הקשור לגידול ילדים, שלא לדבר על עוד המשכיות אהבה ועוד מה שעושה לכלות ולחתנים עניים בורקות בערב החופה.
אל תרגיז, אני שומע זמזומים באוזני. לא ארגיז, אני מאמין גדול באהבה, אך פרשנות המילה   הפרוזאית, השירית, הקולנועית, השחוקה, הרעננה הזו, לא מובנת לרבים, גם לא לי עד הסוף.

תגיע לעניין.

העניין הוא שמי שבא לבחון הורות אחרת ואת ההורות המשותפת כפי שמביע אותו אתר בייבי לי חייב להתחשב בחלופות הקיימות במציאות הישראלית הקיימת, שום אחיזת עניים לא תעזור כאן, שום סרט סוחט דמעות או תרגיל פליק פלק מחשבתי, נכון, ילדים גדלים מצוין עם אימא ואבא בבית קטן בכפר פלוס לברדור וכולם רצים בדשא יחפים כמו בפרסומת של אחת מקופות החולים, הם שם בקופה שכחו לומר לנו למה היפים והאמיצים האלה צריכים בכלל קופת חולים כמו שהם נראים עם החיוך מלא שיניים, מי חולה כאן? מה החמצתי ולא הבנתי? מה לא מגלים לי? ולמה לכל הרוחות מישהו יאמין שזו משפחת ישראלי?

מיהי משפחת ישראלי?
ננוח רגע, מה שלומכם?
הורות משותפת אינה טובה יותר מנישואים, זה בולשיט, אינה גרועה יותר מנישואין, זה גם בולשיט, היא משהו אחר, כמו השוואה בין מלפפון להליקופטר.
מלפפון מתאים שרוצים להוסיף לסלט והליקופטר שרוצים להרגיש טייקון בגמלאות, נישואין שרוצים להתחתן והורות משותפת שלא רוצים להתחתן, זה הכול.
מי קבע שנישואין היא הדרך הנוחה והטובה לגדל ילדים? זה בעשרת הדיברות?
יש נשים וגברים שמסיבות מגוונות במציאות טכנולוגית, קפיטליסטית, פסיכולוגית, וסתם בגלל שהם מכרכור שלא התחתנו עד גיל מאוחר, לנשים מסוימות הגיל הוא גם גיל ביולוגי, פג התוקף הרחמי אינו רחמן בכל הקשור לאפשרות ללדת ואז הורות משותפת היא אופציה מצוינת.

תינוק

למה לא בנק הזרע?

למה כן בנק הזרע? העדר אב נוכח הוא מכה לא קטנה לילד לכל חייו, פגיעה פסיכולוגית אפשרית, מעמד של "שתוקי" בעיני המוסדות, חוסר בתמיכה רגשית וכלכלית לילד ולאימו ,בקיצור רע הכרחי רק אם את אם הגרה באי בודד.
מה שלומכם?
אוהבים נקניקיות?

כן!!!

למי הפתרון של הורות משותפת מתאים?

הורות משותפת היא פתרון מצוין למי שיכול ורוצה בחברות, הערכה, שיתוף אמיתי מתוך התחשבות, ואם אני שומע איזה גמד צועק לי "משוגעים תרדו מהעצים" כי אינו מאמין ביכולת של שני אנשים בעלי לב וכוונת מכוון לעשות משימת על כזו אני אומר לו שיביא לי הוכחות שאחרים יכולים לעמוד בכך כי אחרת אשלח אותו להסתכלות.
הרמת מסך אני קורא לזה, ניקוי אורוות , עימות דעות קדומות עם תובנות שנולדו מתוך מציאות משתנה ומתהווה, פשוט.

loader
חץ למעלה
סגירה
סגירה
אחזור סיסמה
שגיאה: שדה חובה!
הקישור נשלח בהצלחה!