הורות משותפת? חוק המספרים הגדולים יעזור

"אני לא מתכוונת לפנות יותר מידי לגברים, שהם יעשו את העבודה, מה שאני עושה פה באתר זה לגלול ולסנן, ותכלס? אני בררנית לא קטנה ויודעת שאני לא נותנת צ'אנס, אבל מה האלטרנטיבה תגידו לי, מה, לצאת יום יום לפגישת הכרות?" כך אמרה נירה (השם במערכת), 35, מתל אביב, והוסיפה "זה מעייף!, זה קשה, כי יש פה אנשים טובים, חלק, אני לא יודעת אם כולם, ואני רוצה למצוא לי שותף, בכנות, לא באתי לשחק!"

חשוב לומר: לא רק נירה מדברת כך.

האם לכתבה הזו ישנה מטרה חשובה ועוצמתית או שהיא עוד מאותן כתבות שאינן משנות מציאות?!

תשובה לשאלה הזו אינה ברורה. היא תלוי בך או בך, הקוראים הספקניים, החכמים, אילו המעריכים את היכולת שלהם לשנות דפוסים מקובעים, ימצאו בכתבה הזו הצעה ודרך להשגת הורות משותפת ותינוק, לא פחות. היש מטרה חשובה מזו?!

גלילה אינסופית של מועמדים באתר בייבי לי, האם זו הדרך להשיג שותפ\ה להורות?

ישנה הסכמה גורפת בקרב אנשים, "יותר מבחר, יותר טוב", כשיש אפשרויות רבות, ניתן לבחור טוב יותר, לסנן טוב יותר, להתאים טוב יותר את הדרישות המבוקשות לתוצאה הרצויה. פשוט?! מובן מאיליו?! כנראה שישנה הסכמה גורפת כי כן, ככה זה, אפילו קיימת מילה מתאימה לשם כך אשר "תפסה" חזק, "לדייק". כולם רוצים להיות מדוייקים.

מה לעשות כדי "לדייק" ולמצוא שותף נכון להורות משותפת?

 שוב, תשובה ברורה: לקבוע מה אני מחפש או מחפשת, ולהתחיל לסנן. זה כל כך מובן מאיליו בכל אתרי ההיכרויות, עד שאיש אינו מערער על הקביעה הזו (וחשוב לערער). אף אחד לא אומר "זה לא נכון!" והשיטה התקבעה לה והשתרשה, עד כי באתרי הכרויות אנשים מעיפים עם האצבע בני אדם ימינה או שמאלה מבוקר עד ערב. פעולה שגרתית וברורה, כך כולם עושים ועל כך ישנה הסכמה גורפת. אז זהו ש… לא, הנאמר בכתבה הזו מערער על חלק חשוב באמירות הללו,והמטרה: כדי שתשיגו את מבוקשכם, תינוק.

תינוק

קוראים לזה "סינון"?

  זהו השם, סינון, ועל מה מסננים? נתחיל באזור מגורים, ברור כי מישהו הגר בצפון לא צריך מישהי מאילת כדי לעשות איתה הורות משותפת, ומישהי מרחובות לא תרוץ לפגישה עם גבר מכרכור, אזור מגורים הוא בסיס של הבסיס, אבל זה רק מתחיל כאן, ומישהי בת 28 לא רוצה (לדבריה) מבוגר בן 50, ויש לסנן אותו כבר ב"התאמות" כי התקשורת הבין גילאית (לדעתה) עלולה להיות מכשול, אתם מסכימים?! אני מאמין שישנה הסכמה גורפת. והמראה?! עליו מסננים? ברור!,

ויש עוד משהו עליו מסננים ו"מדייקים"?!

מראה זו רק ההתחלה, שגיאות כתיב, פנייה עילגת, גובה, איך לא, גובה? נמוך מידי, גבוהה מידי, שמן מידי, רזה מידי, חייכן מידי, עצוב מידי,  הזכות הנפלאה להחליף וואצפ, פייס, אינסטוש, טלגרם, או יונת דואר.  עובד בעבודה בסיסית ולא מתגמלת מידי, מה לא?! הכול בחסות סינון נבון, יעיל, רצוי וראוי לפני שבכלל מעניקים את הזכות הנפלאה להחליף וואצפ, פייס, אינסטוש, טלגרם, או יונת דואר. ומי בכלל מדבר על טלפון כאופציה?! אף אחד.

אז איפה פה "הבעיה"?!
הכול נכון. הסינון ראוי, מתחייב, אבל צצה בעיה גדולה העולה מהסינון והיא שבסיכומו של דבר מצמצמים עד בלי די, לא נותנים לחצי אפשרות של מרווח טעות, פוסלים ופוסלים ואיפה הכול מתרחש?! במרחב הוירטואלי, איפה אתם קוראים את כל המלל הזה וצופים בכל התמונות הללו? במרחב אינטרנטי קר ומנוכר, אשר מראש מעצים את החששות. וישנן חששות, רבות מאוד, "טעות" היא הגדולה שבהן.

ומה מסוכן בטעות, מה יכול להתרחש?

 נשים יאמרו במידה רבה של צדק שאם ימהרו בסינון ויטעו בו, הן עלולות למסור מספר טלפון למטרידן, הן עלולות להיפגש עם גבר גס רוח, הן עלולות ל"בזבז את זמנן" היקר על מפגשים כושלים ומאכזבים. גברים יאמרו את אותו דבר מצידם, הם עלולים לשוחח עם אישה אשר אינה ראוייה להם, ואין בכוונתה להיות שותפה אמיתית, כזו ש"רואה" אותם, ואת הנכונות המשמעותית שהם באים איתה, להיות מחוייבים עד לשד עצמותיהם לתינוק\ת שיוולד, לפרנסו, לגדלו במסירות ואהבה, לדאוג לו לכל צרכיו, כאבות אוהבים.

אישה מחייכת

ומה מסוכן כל כך בדרך הזו של סינון אינסופי ודיוק אינסופי?

הסכנה היא שאינה מתחשבת בסטטיסטיקה וב"חוק המספרים הגדולים" אשר קובע בוודאות כי הסיכוי יגדל ככול שמרבים במתן הזדמנויות, ומהן "הזדמנויות"? האם הן החלפת פייסבוק, או אינסטגרם? שיטוט אינסופי באתר? ממש לא. ההפך מזה. בני אדם הם   יצורים אנושים, תמונה באתר "משקרת" ואינה אומרת הכול על האדם. היכולת שלנו לשפוט לחומרה כל נתון ונתון באתר היא כ"כ משמעותית עד שהיא מפילה את הסיכוי להצלחה, הורסת כל חלקה טובה, משבשת את דעתנו ובסיכומו של דבר מרחיקה אותנו ממטרת חיינו.

שורה תחתונה והאמת הגדולה של חוק המספרים הגדולים, במילים אחרות: מה לעשות עכשיו?!

לסנן פחות על שטויות ולשלוח הודעות רבות ככול האפשר, רבות? המון, למה המון? כי מתוך ריבוי ההודעות יהיו כאילה אשר יענו ואז ניתן יהיה להתקדם, אם אתה גבר באתר בייבי לי הורות משותפת, אנו ממליצים לך לשלוח כמעט לכל מי שנראית לך מתאימה הודעה, ותדאג שרבות יתאימו לך, סנן פחות על שטויות ונסה להגיע לשיחת טלפון. אם את אישה בבקשה תשכחי את ה"עצות" של "לדייק" והרשי לעצמך לשלוח הודעה לגברים רבים ככול הניתן. מה יקרה? מהו האסון? מקסימום אם יענה באופן לא מתאים לא יהיה לכך המשך

שיחת טלפון ועוד שיחת טלפון ועוד אחת, פגישה ועוד פגישה ועוד פגישה ולקינוח עוד אחת

חוק המספרים הגדולים קובע והסטטיסטיקה מחייבת, פגישות רבות , הדרך רצופת האכזבות היא הכרח! האכזבות הן חלק מהסיפור, הן המחיר ההכרחי להשגת הורות משותפת ותינוק, אין ולא תהיה דרך אחרת שאינה רצופת אכזבות משיחות טלפון כושלות, פגישות שאינן נעימות , סתמיות ובנאליות, או בכלל "אי התאמה" שאנו פוגשים בדרך. בלי רצף ה"כשלונות" הזה ההצלחה לא תגיע. סינון ודיוק יותירו אותך או אותך עוד שנה כאן, אין שום סיבה להשתמש בהם מעבר לרצוי. שילחו הודעות, צרו שיחות טלפון, רוצו לפגישות, התאכזבו רבות, ואז יגיע האחד או האחת לשותפות הורית מבורכת, להשגת תינוק ולגדלו באהבה.

loader
חץ למעלה
סגירה
סגירה
אחזור סיסמה
שגיאה: שדה חובה!
הקישור נשלח בהצלחה!