בייבי לי – אתר הכרויות לעשות ילד ביחד.

בייבי לי. יוצרים משמעות חדשה לחיים שלך!

מזל טוב, נולד ילד נוסף לחברים אשר הכירו באתר, מעורר השראה? תשפטו בעצמכםקראו כאן

חיפוש באתר

עוד באתר

הבנק הזה רע


אולי בגלל השם המפוצץ “בנק”, חומק לו בנק הזרע מהביקורת המתחייבת,
ירימו ידיים אילה הרוצים לגדול ללא אב ידוע, נידונים לקשיי זהות עד סוף חייהם.
אין צקים חוזרים בבנק הזרע, רק אוברדרפט בנשמה של הילדים.

“הילד נכנס למשרד שלנו עם אימו, בן 5 לערך, ראיתי איך הוא הסתכל על אבי המעצב שלנו ועל עוד גברים במשרד הפרסום, בסוג של בלבול, חיפוש מילה טובה, מכייון שידעתי והכרתי את אמא שלו ואת כל הסיפור שלה עם בנק הזרע, שאלתי אותה על התנהגותו והיא אישרה לי על חוסר בדמות אב בחייו, והתוצאות של זה, זה לא נתן לי מנוח, לכן אני כאן מחפשת שותף להורות”.

נילי חברתי סיפרה לי את הסיפור הזה, ואת המסקנות שלה ממנו והוסיפה “נשים מסויימות לא חושבות צעד אחד קטן קדימה, טובת הילד לא ממש עומדת לנגד ענייהן, זה שלהן יש אב זה ברור להן אבל למנוע מילד את זה זה קושי אדיר לכל החיים, סוג של נכות”.

המונולוג של נילי צורם, מעורר מחשבה.

בנק הזרע מתיר ומאפשר לנשים להרות, להביא ילד לעולם, המילה “בנק” מסמנת לכולנו מקום בטוח, שמור, יעיל, מפוקח, מאחוריו אנשים עם חליפות, בעלי תארים, היודעים דבר מה על טוב ורע, על סיכויים וסיכונים.

בנק הוא מקום בו אנו שמים את כספיינו בו, הולכים לישון ויודעים לבטח כי כשנקום הוא יהיה שם. שמור.

האם יש בה במילה “בנק” חומר מעורר אמון כה רב עד כי בנק הזרע נתפס כמקום ראוי ומבורך, תמים ואמין.

האם את אנשי החליפות החליפו אנשי הסינרים הלבנים ביוצרם אצלינו את ההתניה המובנת “כאן זה בטוח וטוב” לנוכח הדימויים הסולדים.

אך המחיר האדיר והסכנות פחות מדוברות, מוסתרות, שתיקה אופפת את מסדרונות בנק הזרע. שתיקה יורדת על השיח המתבקש.


למה נשים מסויימות בוחרות בדרך הזו?

נדמה כי הקלות לעשות כן מפתה. אישה המבקשת להכנס להריון באופן הזה לא צריכה שום גבר להסתדר איתו, אין צורך בפרטנר, בנות ה 35-42 , בדרך כלל נשים עצמאיות שראו עולם, סבורות כי איתורו של מועמד לשותפות הורית יהיה קשה יותר מאשר ללכת לבנק הזרע.

בואו נודה על האמת, אולי בכך הן צודקות, לרוב זה נכון, השגת זרע באופן הזה קלה מאשר איתור מועמד לשותפות אך כמו נושאים אחרים בחיים, דבר מה הנראה קל ברגע הראשון אינו כזה בהמשך הדרך.

והדרך היא הארוכה.

אב ובנו : “האם את האב אשר בתמונה תוכל להחליף מבחנה” ?

אין צורך להיות נבון במידה יוצאת דופן כדי להעריך כי טובת הילד היא שיגדלוהו שני הורים הדואגים לו ואוהבים אותו, את המהות הגברית אשר הילד או הילדה מקבלים מהאב לא תחליף האם, אין היא יכולה גם אם תרצה.

הילד אשר אביו אינו ידוע, נקרא לזה “אבא מבחנה”, יחפש אותו כל חייו, יהיה פגוע ופצוע, איש קרוע, לגזור על ילד כזה חיים כאילה זה דבר נורא לעשותו.

היכן הרשויות ואנשי החינוך שיסבירו זאת מעל כל במה, מהי הסיבה כי קולם לא נשמע, מדוע ההתקדמות המדעית המאפשרת קיומו של בנק הזרע אינה מציגה בפני לקוחותיה הנשים את התמונה הקשה הזו.

היכן הם הקולות האינטלקטואלים ומדוע השתיקה רבה מול הפגיעה האישית המתקיימת בחסות הקידמה לכאורה.

דממה.

מי מאיתנו חיפש את אביו במבחנה? האם הרופא מבנק הזרע עשה כן? למי מאיתנו אין אב (חי או מת)? מחקרים פסיכולוגים רבים בדקו נשים צעירות אשר איבדו את דרכן, התדרדרו, ומצאו כי חוסר באב נוכח היה בעוכריהן.

גם אב אשר הלך לעולמו, לפחות יש קבר, ישנם תמונות וסיפורים, קיימת הידיעה כי האב אהב את ילדו, תמך בו, העניק, וזהו כח לחיים. אין שני לו.

ואם אנו כבר עוסקים במוות, מה יהיה גורלו של הילד אם אמו של הילד הנולד מתרומת בנק הזרע תמות, או תחלה במחלה קשה, מי ידאג לילד? מי יהיה לצידו ואיתו, יאהב אותו, יחנך.

אותן נשים הבוחרות למנוע זאת מילדיהן הן קיצרות רואי במקרה הטוב ואגואיסטיות מוחלטות במקרה הקשה יותר, הן מונעות ביודעין מאדם את זהותו, והכל תחת כנפי המדע המאפשר זאת, ובחסות החברה שאינה מגנה זאת די הצורך.

ומהי האלטרנטיבה הקוראים שואלים, אותה אישה בת ה 35 עייפה כבר מדייטים, היא לא רואה מועמד נכון באופק, הזמן הביאולוגי רץ, טס, מה היא תעשה, מה האפשרויות העומדות לפניה,

השאלות רבות והתשובות פחות, אך בעלות מענה.

היא יכולה להכנס ולחפש אדם ראוי, גבר המבקש כמוה לממש הורות, להיות אב, להעניק, יש אלפים כאילה ברגע זה באתר הזה, אנשים טובים בדיוק כמוה, ואם היא תתמיד בחיפוש היא תמצא,

זה לא יהיה הגבר הראשון שהיא תפגוש, ספק אם השני או השלישי אך חיפוש עיקש הכולל מאמץ יותיר לה מועמד אחד או שניים לפחות המתאימים להגדרה אדם ראוי להיות אב לילדייה.

באופן הזה לילד יהיה אב, חי, נוכח, אוהב.

loader